hotell

hotell

Art hotell Pallas

Ainulaadne hotellikogemus. Art hotell Pallas ei ole tavaline hotell. See on elav, energiline, heast kunstist pakatav elustiilihotell Tartu südames, mis peab lugu heast unest ja headest inimestest.

Eesti ainus kunstihotell on loovuse ja mugavuse sõlmpunkt, mis avati 1999.aastal ning läbis põhjaliku uuenduskuuri 2020.aasta kevadel arhitekt Ville Lausmäe käe all. Pallase koolkonna kunstnike töödest inspireeritud sisekujundus viib sind kunstilisele rännakule, mille keskel tärkab ja samas puhkab nii vaim kui keha. Rikkaliku värvipaletiga maalinguid on täitnud kõik hotelli seinad ja isegi valitud numbritubade laed. Peatumine meie juures on tõeline kunst.

  • 1999. aastal pälvis hotell Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia;
  • 2014. aastal valiti hotell ajalehe The Guardiani poolt 10 parima hotelli hulka Baltikumis. The Guardian kiidab Pallase hotelli interjoori, juhtides sealjuures erilist tàhelepanu ajaloolise tausta taaselustamisele sisekujunduses

PALLASE LUGU & KUNST

1919. aastal loodi Tartus Eesti esimene kujutava kunsti kool Pallas, mis 1924. aastast tegutses Eesti esimese kõrgema kunstiõppeasutusena. 1930.aastast kuni Tartu pommitamiseni 1944. aastal asus kunstikool kohas, kus praegu asub Art Hotel Pallas

Art hotell Pallas on asutatud 1999. aastal. Hotelli nimevalikut tehes taheti jäädvustada neid ajaloolisi fakte ja ajastut, mil omaaegsed sündmused toimusid.

Neid kahte institutsiooni ühendavad lisaks nimele ka hotelli kujunduses kasutatud maalingud, mida tuleks võtta kui hommage´i Pallase kooliga seotud kunstnikele.

Maalingud algavad vastuvõtust, mis on inspireeritud Karl Pärsimäe õlimaalist „Interjöör”. Samast teosest lähtuvad ka 3.korruse koridori maalingud, mille puhul on kasutatud suuremat üldistust ja töövahendiks maalrirulli. 4. Ja 5.korruse koridoride maalingud lähtuvad Arnold Akbergi maalist „Kompositsioon”, olles siingi pigem inspiratsiooniallikaks. Maali koopia asub trepikoja seinal. Hotelli kaks sviiti ja neli double de luxe tuba on täielikult kaetud maalingutega ning nimetatud maalide nimedele viidates. Seal on eksponeeritud ka maalingute aluseks valitud kunstiteoste koopiad. Kolmanda korruse numbritubade kujunduses on kasutatud seinajoonistusi Pallase-aegsete kunstnike graafikast lähtuvalt.

Toad

Hotellis on 62 kaasaegset tuba ja sviiti, mis asuvad hoone kolmel ülemisel korrusel vaatega Tartu kesklinna sõlmpunktile või vaiksesse sisehoovi. Lisaks heale unele on numbritubade võtmeelemendiks igas toas paiknev unikaalne kunstiteos, mida toa sisekujundus oma julges värvigammas võimendab. Korrustel on peidus ka must ning valge tuba, mis on unikaalsed ning mõjuvad värvilises tervikus jokkeritena.
Sviitides on peategelasteks kunstiteosest inspireeritud seina- ja laemaalingud. Ülejäänud ruumi sisustus on tagasihoidlik kuid luksuslik, olemaks fooniks ruumis domineerivatele maalingutele. Seina- ja laemaalinguteks on näiteks Konrad Mägi “Veneetsia motiiv”, Ado Vabbe “Arlekiin” ja teiste kunstnike tööd.

Raamatukogu

Art hotell Pallase 3. ja 4.korruselt leiad hubase raamatukogu, mille loomisele aitas kaasa meie hea sõber Rahva Raamat. Riiulitel ootavad sind sajad raamatud erinevatest žanritest – ilukirjandus, kultuur, reisimine ja lasteraamatud.
Lõbusaks ajaveetmiseks on raamatukogus ka kümneid lauamänge nii suurtele kui väikestele.

Võta aega lõõgastumiseks raamatukogus või haara meelepärane raamat ja mäng hotellituppa kaasa.

TartuHotels Grupp

Art hotell Pallas on osa TartuHotels grupist, kuhu kuuluvad veel hotell Sophia ja Michelin Guide soovitusega restoran Fii.  TartuHotels kaubamärk ühendab endas gruppi kuuluvate ettevötete väärtused ja pakutavate teenuste standardi, vöimaldades kliendile mitmekülgset teenustevalikut vöimalikult lihtsalt ja mugavalt.